-
Web Tasarımının Önemi

Sitenizin başarılı olması için çok sayıda faktör bulunmaktadır. Web Tasarımının Önemi en temel unsurlardan birisidir. Web Tasarımı Neden Önemli? Sorusunun cevabı aşağıda yer alıyor.

Web Tasarımının Önemi

Sitenizin başarılı olması için çok sayıda faktör bulunmaktadır. Web Tasarımının Önemi en temel unsurlardan birisidir. Web Tasarımı Neden Önemli? Sorusunun cevabı aşağıda yer alıyor.

Web sitesinin tasarımı, gerçekten iyi derecede ise içeriği kullanıcılara daha ilgi çekici sunar. Ancak tasarım kötü derecede ise, siteyi ziyaret edenler kısa süre kalır veya siteden ayrılır. Hedef kitlenin web sitesini nasıl gördüğü ve ne kadar süre sitede kaldıkları önemli faktörlerdir. Bu faktörleri, web sitesi tasarımı son derece etkiler. Etkileyici bir web sitesine sahip olmak, dönüşüm oranlarını artıracak ve eğer bir işletme ise daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacak.

Neden Web Tasarımı Yaptırmalıyım?

Bazen büyük miktarlarda tasarım ücretleri olsa da web site tasarımına yatırım yapmak, size olağanüstü kar sağlar. Siteye yapılan yatırımın olumlu şekilde dönmesi için, web tasarım uzmanı ile çalışmalısınız. Site tasarımında önemli olan faktörler aşağıda yer alıyor.

Web Site Yapısı

Site Yapısı, sitenizde çok fazla sayfa olduğunda çok önemlidir. Örneğin, Temel olarak iyi tasarlanmış bir menü sayesinde, kullanıcılar web sitenizde daha kolay dolaşım sağlar. Ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süre kalması için Web Site Yapısı son derece önemlidir.

Web Sitesi İçeriği ve Görsellik

Web Sitesi İçeriği ve Görsellik için yazı tipi seçimi de önemlidir. Hedef kitleye doğru mesajı iletmek gerekir. Site kısa ve öz bir içeriğe sahipse okuyucular bunu hatırlar.

Site içeriğindeki öğelerde aşırıya kaçmak fayda sağlamaz. Çok fazla içeriğe sahip olmak sitenizde yer alan sayfaları dağını göstererek dönüşüm oranlarınızı etiler. Görsel olarak dağınık olan sayfalarda okunma zorluğu yaşanmaktadır ve bu zorluğu kullanıcı siteden ayrılarak tekrar gelmek istemez.

Bunun olmasını önlemek için, web tasarımcılar eşliğinde içerik düzeni ayarlanmalıdır. Örneğin, Web tasarımcılar, kullanıcılarınızın gözlerini yormadan okumalarını sağlayan alanlar ekler.

Sitenin Marka Önemi

Sitenin marka önemi rakiplerden ayıran bir özelliktir. Genelde bu marka önemi bir logo olarak tanımlanmaktadır. İşletmenin tüm materyallerine yerleştirilmiş bir logosu varsa, marka tutarlılığı için logonun web site tasarımına dahil edilmesi marka önemi için çok önemlidir.

Sayfa İçerikleri

Web sitenizin sayfa içerikleri, kullanıcılara daha çekici görünmesini ve sayfanızla etkileşim kurmasında önemli bir yere sahiptir. Site tasarımı site etkileşiminin başladığı yerdir. Web tasarımı ve geliştirme ihtiyacı, her web sitesinin dikkatle ölçülmesi gereken bir faktördür.

SEO ve Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitesini soldan sağa ve yukarıdan aşağı okumak daha rahattır. Bu yüzden çoğu kullanıcı sol üst taraftan okurlar. Web tasarımcılar, en önemli bilgileri genelde sol üst kısma yerleştirirler. Böylece kullanıcıların veya site ziyaretçilerinin mesajı alma ihtimalleri daha yüksek olur.

Arama motoru optimizasyonun yanı sıra, web sitesinde yer alan ayrıntılar için alanları kullanmak gerekir. Bu kullanımlar ile SEO ve Arama Motoru Optimizasyonu iyileştirilebilir. Bunun için anahtar kelimeler metinlere dahil edilmelidir. Google gibi arama motorları web sitenize girdiğinde, daha yüksek arama motoru yerleşimi ile karşılaşır. Bu karşılaşma ile arama motorları web sitenizi daha üst sıralarda çıkarır.

Günümüzdeki dijital çağda, iyi yönetilen bir web site sahibi olduğunuzda kullanıcılar size güvenir. Kullanıcıların güvenlerini kazandığınızda web sitenizde dolaşmaktan veya ürünlerinizi, hizmetlerinizi almaktan şüphe duymazlar. Bir web sitesinin güven verebilmesi için web tasarım oldukça önemlidir.

Sizde Freelance web tasarım sektöründe profesyonel bir destek ve iş fikrinizi bir an önce aktif etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz diyebilirim.  

Sizde profesyonel olarak web tasarım hizmetinden yararlanmak isterseniz, işinde ehli ve öz verili freelance web tasarımcı Burhan korkmaz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Anasayfaya Geri Dön
Blog

En Son Yazılarım

Web sektöründeki önemli gelişmeler,dijital pazarlama ipuçları ve yazmaya değer
gördüğüm diğer yazılarıma buradan erişebilirsiniz.

-

İletişim Bilgilerim

Aşağıdaki Form ve İletişim bilgileri ile bana ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

GSM: +90 546 415 07 04

Adres

Esenler Tuna Mah 724 sok .N:20 D :8 Esenler/İSTANBUL

E-Posta

info@burhankorkmaz.com.tr

Hemen Ara

WhatsApp