-
Web Tasarımcı Maaşları Nasıl Belirlenir?

Web tasarımcı maaşları yapılacak tasarım ve teknik detaylara, projenin süresine ve devamlılığına göre değişmektedir.

Web tasarımcı maaşları yapılacak tasarım ve teknik detaylara, projenin süresine ve devamlılığına göre değişmektedir. Dijital hale gelen günümüzde web tasarımcıların mesleki açıdan önemi her geçen gün daha fazla artmaktadır. Bunun sonucunda da freelance web tasarımcıya duyulan ihtiyaç da doğru orantılı bir şekilde artış gösteriyor.

Web Tasarımcı Maaşları Ne Kadar?

Web tasarımcı maaşları serbest zamanlı olarak kişinin kendine göre çalışması veya bir yere bağlı olarak çalışmasına bağlı olarak değişmektedir. Kendi başına serbest zamanlı olacak şekilde çalışan web tasarımcıların maaşları yapılacak projenin detaylarına göre değişir. Bu tür durumda maaştan çok iş başına ücret almak söz konusudur. İstenen web sitesinin özellikleri, uygunluğu ve yapılacaklar kararlaştırıldıktan sonra iş yüküne göre web tasarımcı tarafından fiyat teklifi yapılır. Bu teklif kolay yapılacak işten zor yapılacak işlere kadar 2000 TL’den 10 bin TL veya daha üstüne olacak şekilde farklılık gösterir. Ancak bu durumun sürekliliğini sağlamak için web tasarımcı özen göstermeli ve müşteri portföyünü de geniş tutmalıdır.

Bir yere bağlı olarak çalışan web tasarımcıların maaşları ise yapılacak olan anlaşmaya bağlı olarak 3000 – 6000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama iş yüküne sahip olan bir web tasarımcının yanında daha üst düzey bir firmada görev alan ve önemli projeleri hayata geçiren web tasarımcının maaşı ise artacaktır.

Bu kapsamda web tasarımcı maaşları tamamen kişinin yeteneklerine, sunduğu çözümler, becerileri ve iş yüküne göre değişkenlik taşır.

Web Tasarımcı Çok Kazanmak İçin Neler Yapmalı?

Web tasarımcı maaşları temelde kişinin çalışma disiplinine ve yeteneklerine göre belirlenir. Bu durumda tasarımcının kendisini geliştirmesi ve yeni iş olanakları yaratması kazancını da önemli ölçüde artıracaktır. Bu kapsamda iyi bir gelir elde etmek isteyen web tasarımcılar her şeyden önce günümüz teknolojik gelişmelerini yakından takip etmeli, kodlama dillerine hakim olmalı, görsel alanda kendilerini geliştirmeli ve SEO bilgisine de sahip olmalıdır.

Bu durumda gerek bir firmada çalışmak gerekse de kendi işlerini yapmaları halinde her zaman ortalamanın üzerinde maaş almaları olanaklı hale gelecek ve iş devamlılıkları da kolayca sağlanacaktır.

Anasayfaya Geri Dön
Blog

En Son Yazılarım

Web sektöründeki önemli gelişmeler,dijital pazarlama ipuçları ve yazmaya değer
gördüğüm diğer yazılarıma buradan erişebilirsiniz.

-

İletişim Bilgilerim

Aşağıdaki Form ve İletişim bilgileri ile bana ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

GSM: +90 546 415 07 04

Adres

Esenler Tuna Mah 724 sok .N:20 D :8 Esenler/İSTANBUL

E-Posta

info@burhankorkmaz.com.tr

Hemen Ara

WhatsApp